"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Лос Анджелис Кингс спечели купа "Стенли" (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Отборът на Лос Анджелис Кингс се наложи над гостуващия Ню Йорк Рейнджърс с 3:2 след две продължения и спечели купа "Стенли" след 4:1 победи във финалната серия. Алек Мартинес реализира безценното попадение в 14:43 минута на втория допълнителен период и донесе триумфа на домакините в най-дългия мач на тима в клубната история.
Лос Анджелис Кингс спечели купа "Стенли"
Това е втора титла за Лос Анджелис след първия спечелен трофей в Националната хокейна лига през 2012 година. Джъстин Уилямс изведе домакините напред в 6:04 минута на мача, но Ню Йорк стигна до обрат през втората третина с попадения на Крис Крейдър и Брайън Бойл. Мариан Габорик изравни за Лос Анджелис при числен превес в 7:56 минута на третата част.
Вратарят Джонатан Куик завърши с 28 спасявания, 15 от които в продълженията. Стражът на гостите Хенрик Лундквист отрази 48 шайби, но това не беше достатъчно. Джъстин Уилямс заслужи приза "Кон Смайт" за най-полезен играч в плейофите. Той беше най-резултатен за Лос Анджелис с 25 точки в елиминациите след 9 гола и 16 асистенции.
Пети мач от финалния плейоф за купа "Стенли" в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи):
Лос Анджелис - Ню Йорк Рейнджърс - 3:2