Пловдив ще е център на Ариана Аматьорска лига този уикенд

Четвъртият регионален шампион на Ариана Аматьорска лига 2014 ще бъде определен този уикенд в Пловдив. Общо 195 отбора с над 3000 футболисти участваха в разпределението на квотите за регионалния финал на 14 и 15 юни. Отборите-финалисти бяха разпределени от жребия в два потока и в събота започват надпреварата за шампионския приз и правото да играят на Големия финал в петото издание на популярния турнир за аматьори.

Най-големият регионален финал досега
Девет бяха партньорските първенства от региона, които излъчиха представители за финала на комплекс „Оптимум“. Това е най-голямото разнообразие от представители на различни първенства, което ще видят феновете от изиграните четири регионални финала.

Почти 1/3 от представените състави идват от Първа пловдивска аматьорска футболна лига – цели 10, а зрителите ще могат да видят и състави от Асеновград и Панагюрище.

Двукратният победител в регионалния финал на Ариана Аматьорска лига за Пловдив Oazis ще защитава титлата си като един от представителите на ППАФЛ.

Всички записали се участници получиха и специални награди от Ариана - по един стек с 6 кена Ариана светло.

Отборите ще играят по системата на преките елиминации в мачове от две полувремена по 15 минути. Мачовете започват в събота от 12,40 часа с първия кръг и ще приключат с двубоите от 20 часа от 1/8-финалите.

В неделя са 1/4-финалите и полуфиналите, а финалът ще се играе в 16,20 часа.

Пълна информация за програмата може да се намери на сайта на лигата.

Ариана Аматьорска лига ще осигури на участващите отбори спортни екипи, които да използват в предстоящите мачове. Срещите ще се играят с официалната топка на турнира, ще бъдат осигурени делегати, съдия и медицинско обслужване, както и застраховка за всички участници.

Квотите в София бяха увеличени от 64 на 80
Организаторите на „Ариана Аматьорска лига“ увеличиха броя на квотите за регионалния финал в София от 64 на 80 поради огромния брой участващи отбори в партньорските първенства. Над 600 обора са включени в 17-те партньорски първенства в столицата, което е шест пъти повече от обичайното количество отбори в останалите региони.

През тази година са предвидени шест регионални финала, които ще се проведат от 17/18 май до 28/29 юни 2014 г. В останалите пет от регионалните финали участват 32-та най-добри  отбора.

Благоевград излъчи първия регионален шампион – миналогодишния победител SBORNAYA, Тренто стана регионален шампион за Северна България в Русе, а Еl Galacticos стана шампион в Стара Загора.

Следващите регионални турнири са в:
Варна (21 и 22 юни) – за отборите от Черноморието и област Добрич
София (28 и 29 юни) – за отборите от София и областта, Враца, Монтана и Видин

Продължава записването на отбори и състезатели от тези региони.

Шампионите от регионалните финали ще участват в Големия финал на „Ариана Аматьорска лига 2014“. Голямата награда и тази година за победителя е възможността да премери сили в двубой срещу професионалния шампион по футбол на България „Лудогорец“ (Разград).