Спортният талант Теодор Георгиев със сребро от турнир в Швейцария

Митко Ценов влезе в ТОП 6 на турнир в Маракеш

Спортният талант на „Еврофутбол“

– Теодор Георгиев бе на пет секунди от златото от международния турнир по таекуондо клас

G1

в Лозана, Швейцария. Теди водеше с 2:1 точки във финала на категория до 74 кг. на испанеца Хосе Фернандес Рей, но миг невнимание му костваше победата.

Въпреки разочарованието от загубата на първото място, Теди увеличи шансовете си за класиране на първите Европейски олимпийски игри. По пътя си към успеха дупничанинът победи последователно французина Ремуела Тинирау с 6:5, англичанина Джордж Лий с 3:2, а на полуфинала се справи с австралиеца Джак Мартон с 4:2.

Престижното шесто място зае друг Спортен талант на българския букмейкър – Митко Ценов. Това стана по време на състезанието в Маракеш, Мароко на 08.06. в дисциплината 3000 метра с препятствия. Българинът финишира с време 8:29.28 мин. Победител е кениецът Клемент Кембой с 8:18.73 мин. Митко ще бяга и на турнира в Уелва (Исп) в четвъртък, където 3000 м стипълчейз е традиционно силно състезание.

Държавни шампиони станаха и други двама Спортни таланти – Мирослав Кирчев и Йонко Дончев. Мирослав направи феноменално каране на Държавния отборен шампионат на 1000 метр
а едноместен каяк и записа 3:26.43 мин. – най-доброто време, регистрирано някога в България. Втори в Пловдив завърши друг Спортен талант на „Еврофутбол“ – Борис Недялков – 3:37.99 мин., с което се нареди на първа позиция при младежите и втори в отборната надпревара. Йонко Дончев пък грабна титлата на скокове на пътека в 1-вия кръг от Държавното първенство по скокове на батут в Габрово (05.06.2014 г.).

Виолета Генчева се класира на престижното пето място на Балканиадата по джудо за девойки в Одрин, Турция. Вили не успя да се пребори за медал в силната конкуренция в категория до 57 кг. и остана в подножието на почетната стълбичка.

С подобрено лично постижение ще запомни втория си старт за сезона друг Спортен талант на „Еврофутбол“ – Карин Околие. Тя постигна 11.97 сек. в сериите на 100 метра по време на турнира в Регенсбург. Това й осигури Б-финал, където финишира за 12.02 сек. Така в крайното класиране Карин е седма, а победителка е Селин Дисте (Фр) с 11.39 сек.

Медийни партньори на програма "Спортни таланти" за 2014 г. са: Дарик радио, БНР, телевизиите ТВ7, News7 и Канал 3, вестниците "Дума", "Стандарт" "Марица” и "Еврофутбол”, информационните агенции КРОСС и БГ НЕС, както и сайтовете www.gong.bg, www.sportal.bg, www.viasport.bg, www.bgathletic.com, www.dir.bg, www.winner.bg, www.ngobg.info, www.chuime.bg и actualno.bg.