Провал за Авелино без Гълъбинов и сбогуване с шансовете за Серия "А"

Отборът на Авелино окончателно се сбогува с шансовете си да се пребори за участие в Серия "А" през новия сезон. Тази вечер "зелените" загубиха с 1:2 в гостуването си на Падова от последния кръг на първенството в Серия "Б" и така не успяха да се класират в първата осмица в крайното класиране и да участват в плейофите за класиране в елита. Българският нападател Андрей Гълъбинов пък не взе участие в мача заради контузия на коляното. Той все пак завършва сезона с рекордните в кариерата си 15 гола.

Срещата се разви лошо за гостите, които набързо допуснаха два гола във вратата си. Първо в 25-ата минута Мелкиори откри резултата, а в 27-ата Диаките удвои. Касталдо върна надеждите на Авелино в края на първото полувреме, като направи резултата 2:1, но тичът му така и не успя да направи обрат през втората част.

Така Авелино завършва сезона на 12-ото място с актив от 59 точки. Падова пък изпада в Серия "Ц", тъй като завършва на 20-ото място с 41 точки.

В елита директно влиза Палермо, който завърши сезона с 86 точки и подобри рекорда на Ювентус. Емполи също стигна до директна промоция и отново ще играе в Серия "А" след шестгодишно отсъствие. 6 отбора пък ще играят плейофи за последното място даващо право на класиране в Серия "А" - Латина, Чезена, Модена, Кротоне, Бари и Специя.