Фурорът на България продължи и срещу Италия - лъвчетата отиват непобедени на Евро 2014 (видео)

Юношите на България (U19) завършиха подобаващо квалификациите за Евро 2014, след като завършиха 1:1 срещу Италия. Футболистите на треньора Александър Димитров се бяха класирали за европейското в Унгария още преди този мач, тъй като спечелиха предишните си два двубоя срещу Швеция (2:1) и Чехия (2:0), но играха отговорно и срещу адзурите и само късметът ги лиши от нов успех.

Трикольорите поведоха с гол от дузпа на Антонио Вутов в 72-та минута, но след само 120 секунди Креко изравни. До края на двубоя България натисна своя съперник, но на няколко пъти нападателите на нашия тим не успяха да реализират.

Иначе срещата започна равностойно и без положения пред двете врати. Постепенно футболистите на треньора Александър Димитров наложиха превъзходство и след четвърт час игра можеха да открият резултата. Десподов се възползва от грешка в италианската отбрана и стреля от малък ъгъл, но стражът на гостите Голини изби в корнер. След неговото изпълнение Радослав Цонев шутира от 25 метра в аут.

В 19-та минута Хубчев стреля с глава, но в ръцете на италианския вратар. До края на първата част българските футболисти бяха по-активни на терена, но в крайна сметка двата отбора се оттеглиха при 0:0 на почивката.

В началото на втората част италианците опитаха да наложат натиск и в 51-та минута бяха близо да открият резултата. След атака отдясно топката достигна до Креко, който отправи удар с левия крак от десетина метра, но в последния момент бранител на българския тим се хвърли на шпагат и го блокира.

В 59-та минута адзурите като по чудо не откриха резултата. Кери стреля останал очи в очи с Любенов, но българският страж демонстрира невероятен рефлекс и спаси. Седем минути по-късно Антонио Вутов опита да вкара с прехвърлящ удар от 30 метра, но топката излезе над напречната греда.

В 68-та минута България изпусна чудесна възможност да открие резултата. Любенов изрита силно топката напред, с което изведе резервата Стивън Петков очи в очи с италианския страж Голини, но нападателят на Левски не успя да се разпише.

Това обаче стори Антонио Вутов в 72-та минута. Тогава Борислав Цонев нахлу в наказателното поле на гостите, Дел Фабро го фаулира в гръб и реферът отсъди дузпа за трикольорите, а бранителят на Италия получи директен червен картон. Зад топката застана футболистът на Удинезе Вутов, който с техничен изстрел в долния ляв ъгъл прониза Голини.

Радостта на нашите не трая дълго, тъй като в 74-та минута Креко изравни.

Последва натиск на трикольорите, които в рамките на една минута пропуснаха на два пъти чрез Петков и Колев. В 86-та минута Боби Цонев бе изведен зад гърба на италианската отбрана, овладя добре и стреля силно, но в аут.

Минута преди края Радослав Цонев финтира добре противников защитник и шутира с левия крак, но италианският страж отново бе последна преграда пред родната атака.

Пропуските за малко не изиграха лоша шега на българските играчи, тъй като в даденото от рефера продължение Кери изпревари Любенов при центриране, но ударът му с глава мина покрай левия страничен стълб.

След това равенство България се спечели групата, събирайки седем точки. На второ ямсто се нареди Швеция, която събра с точка по-малко след успех с 3:0 над Чехия. Чехите останаха трети, а последното място зае съставът на Италия, постигнал едно равенство и две поражения.

БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 1:1

1:0 Антонио Вутов 72 д.
1:1 Креко 74

БЪЛГАРИЯ: Любенов, Попов, Петров, Хубчев, Колев, Вутов (86-Даскалов), Р.Цонев, Б.Цонев, Десподов (34-Петков), Дрянов, Василев

ИТАЛИЯ: Голини, Бера, Дел Фабро, Сома, Калабрия, Кресо, Кристанте, Пелегрини, Петрисионе, Киурия, Кери