Пиронкова не успя да се пребори с Шарапова (видео+галерия)

Първата ни ракета при дамите Цветана Пиронкова отпадна от "Ролан Гарос". В мач от втория кръг на турнира от "Големия шлем" в Париж българката загуби с 5:7, 2:6 от поставената под №7 в схемата Мария Шарапова (Русия). Приятелката на Григор Димитров Шарапова, която е бивша №1 в света, носителка на 4 титли от "Големия шлем" и шампионка на Откритото първенство на Франция за 2012 година, се поздрави днес с пета победа от пет мача срещу Цвети.

Пиронкова не успя да се пребори с Шарапова Мачът се игра при вятър и тежки условия, които затрудняваха и двете тенисистки. В първия сет българската №1 бе напълно равностойна на Шарапова, от самото начало поведе в резултата и нещата отиваха към тайбрек, но рускинята пречупи нашето момиче със 7:5, не без помощта и на късмета. Във втория сет картината вече бе доста по-различна и 27-годишната Шарапова не даде шанс на съперничката си.

Пиронкова не успя да се пребори с Шарапова Пиронкова започна мача отлично и осъществи пробив още в първия гейм в мача, а след това го затвърди, за да поведе с 2:0. Шарапова намали изоставането си в резултата на 1:2, след което Цвети имаше труден сервис-гейм, но се пребори за него и то без да даде точка за пробив на съперничката си - 3:1.

Пиронкова не успя да се пребори с Шарапова Постепенно обаче 26-годишната пловдивчанка започна да допуска повече грешки. При 4:3 в полза на Пиронкова се стигна до 15:40 в сервиса на пловдивчанката, която започна гейма с двойна грешка. Цвети отрази първия брейкпойнт, но при втория изкара топката в аут и Шарапова изравни резултата - 4:4. Рускинята спечели на нула следващия гейм и за първи път от началото на двубоя излезе напред в резултата.

Пиронкова не успя да се пребори с Шарапова В десетия гейм Пиронкова спаси сетбол при 30:40 и удържа подаването си, подпомогната и от грешките на Шарапова. След това рускинята поведе с 6:5 и Цвети отново трябваше да сервира за останаве в сета. Българката изостана с 15:40, но спаси първия сетбол. При втория обаче тя нямаше никакъв късмет. Първо една топка след удар на Пиронкова бе дадена погрешно за аут и точката трябваше да бъде преиграна. При преиграването топката срещна филето на мрежата след удар на Маша и коварно тупна в полето на българката, която нямаше какво да направи и трябваше да се примири със загубата на първия сет.

Пиронкова не успя да се пребори с Шарапова Лошите новини за първата ни ракета обаче не свършиха тук. На почивката между първия и втория сет Цвети трябваше да получи помощ от физиотерапевт заради проблем с лявото бедро.

Пиронкова не успя да се пребори с Шарапова Вторият сет започна по съвсем различен начин - с лесно спечелен сервис-гейм от Шарапова. До 2:2 Пиронкова бе равностойна на именитата си противничка, но след това Шарапова спечели 4 поредни гейма и сложи край на надеждите на Пиронкова да премине за първи път в кариерата си втория кръг на Откритото първенство на Франция.

Пиронкова не успя да се пребори с Шарапова Пиронкова направи 3 аса и 2 двойни грешки в мача, а Шарапова регистрира 1 ас и 4 двойни грешки. Рускинята записа два пъти повече печеливши удари от българката - 22 срещу 11. Двете тенисистки направиха еднакъв брой непредизвикани грешки - по 27.

Пиронкова не успя да се пребори с Шарапова В третия кръг Шарапова ще играе с победителката от срещата между Моника Никулеску (Румъния) и Паула Ормаечеа (Аржентина).