Вход / Регистрирай се

Танцовият елит се събира във "Фестивална"

Танцовият елит се събира във "Фестивална"

На 31 май и 1 юни зала "Фестивална" в столицата ще бъде домакин на най-красивото танцово събитие за 2014 година в България - международния турнир по спортни танци Rainbow Dance Cup, организиран от Клуб по спортни танци "Дъга" и Българската федерация по спортни танци.

Надпреварата е кръг от веригата световни турнири на Международната федерация по спортни танци - WDSF, в която ще вземат участие световноизвестни танцови двойки. Зрителите ще имат и уникалния шанс да присъстват и на специалната Гала Вечер с участието на световните шампиони в латиноамериканските танци за 2013 година Мирко Гоззоли - Едита Дануте в стандартни танци и Мартино Занибелато - Мишел Абилдтруп.

В рамките на двата състезателни дни ще се проведат и международни открити турнири за изгряващи звезди, деца, юноши младша и старша възраст, младежи и сеньори (състезатели над 35 години) в двата вида танци - стандартни и латиноамерикански. Изпълненията на танцовите двойки ще бъдат оценявани от авторитетни 19 съдии от 18 страни.

Успоредно с международния турнир ще се проведе и кръг от надпреварата за Купа България за всички групи - юноши младша и старша възраст, младежи и състезатели над 19 в двата вида танци - стандартни и латиноамерикански.

Следвай ни:

Още от Други спортове

Виж всички