Гълъбинов с нов гол и контузия (видео)

Нападателят на Авелино Андрей Гълъбинов отбеляза 15-ия си гол през този сезон и помогна на тима си да постигне класическа победа с 3:0 над Реджина в домакинството от предпоследния 41-ви кръг в Серия "Б". Българският национал влезе като смяна в 55-ата минута на мястото на Сончин и в 74-ата минута вкара втория гол в мача. Три минути по-късно обаче той напусна терена принудително, след като почувства болки и бе заменен от Ладриер.

Авелино откри резултата още в 33-ата минута с гол на Фабро. След това Гълъбинов удвои преднината на своя тим в 74-ата минута след като получи асистенция от Скиавон, пребори прекия си пазач и прати кълбото в мрежата. В 79-ата минута пък Чиано оформи крайното 3:0.

Този успех бе много важен за тима на Авелино, който запазва шанс да се пребори за място в сред първите 8 в крайното класиране и да играе плейоф за влизане в Серия "А". За момента "зелените" се намират на 10-ата позиция с 59 точки - 2 по-малко от 7-ия и 8-ия, съответно Сиена и Специя.