България с първа победа по пътя към европейското първенство (галерия)

Юношеският национален отбор на България до 19 години се наложи над връстниците си от Швеция с 2:1 в първи мач от квалификациите за Европейско първенство. Срещата се проведе в Стара Загора на стадиона на Берое. Дрянов бе точен за младите "лъвове" още в 2-ата минута на срещата, след топовен изстрел от 25 метра.
България започна с победа над Швеция квалификациите
Второто попадение отбеляза футболистът на Левски Борислав Цонев в 13-ата минута, който засече центриране на Александър Василев. В 89-ата минута Танкович вкара почетно попадение за гостите и оформи крайното 2:1.
Втората среща на тима на България от групата е в понеделник срещу Чехия, който стартира с успех с 1:0 над Италия в драматичен мач, в който двата състава завършиха с по 10 души. "Адзурите" пропуснаха дузпа през първото полувреме при резултат 0:0.
Съставът на България: Любенов, Петров, Гълъбов, Даскалов, Хубчев, Колев, Р. Цонев, Б. Цонев, Минчев, Драянов, Василев