Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Локо (Мездра) на победа от професионалния футбол

Локомотив (Мездра) надигра с 4:2 като гост Гигант (Белене) и е само на три точки от завръщане в професионалния футбол. Двубоят бе от 29-ия предпоследен кръг на Северозападна В група. „Железничарите“ изковаха успеха само за 6 минути в началото на второто полувреме, а в герои се превърнаха Валдемар Стоянов и Иван Мишев, които забиха по две попадения.

Началото обаче бе кошмарно за мездренския тим. В 20-ата минута Борислав Борисов изведе беленчани напред след точно изпълнена дузпа. 9 минути след това Георги Георгиев за втори път прониза Локо. При ответната атака Иван Мишев намали на 2:1.

След почивката между 51-а и 57-а минута гостите вкараха още 3 пъти. На 1 юни в Мездра е мегадербито на първенството в което Локомотив излиза срещу лидера Ботев (Луковит). Двата отбора са с равен брой точки – по 71. Ботевци засега са с предимство, тъй като в последния есенен кръг победиха мездренци в Луковит с 1:0.

В същото време поражението в днешния мач може да се окаже пагубно за беленчани, на които след като им отнеха 3 точки заради неявяването във Видин са застрашени от изпадане.