Живко Миланов изпадна, абсолютен дебютант ще играе в Премиер лигата на Русия (видео)

Българският защитник Живко Миланов и неговият Том (Томск) изпаднаха от Премиер лигата на Русия след само един сезон в елита. В реванша от баражите срещу Уфа Том победи с 3:1, но не успя да заличи пасива си след разгромната загуба с 1:5 в първия мач.

Домакините от Том вкараха два бързи гола до средата на първата част чрез Евгений Башкиров и Павел Голишев и това вдъхна надежда на феновете им, че чудото е възможно, но в 30-ата минута звездата на Уфа Дмитрий Голубьов намали на 1:2 и сякаш прекърши ентусиазма на футболистите в зелено. През втората част отборът на Живко Миланов стигна до още едно попадение чрез Игор Портнягин, но това бе всичко.

Необходимостта да се търси убедителна победа принуди наставника на Том Василий Баскаков да заложи на състав с трима чисти нападателив лицето на Голишев, Портнягин и Кирил Панченко. Гостите пък разчитаха в предни позиции само на Голубьов, който преди няколко дни вкара 4 от 5-те гола във вратата на тима от Сибир.

Още в 4-ата минута Башкиров откри резултата, след като се промъкна в наказателното поле и след щастлив рикошет във вратаря Юрченко топката попадна в мрежата. В 23-ата минута Панченко изведе Голишев сам срещу стража на Уфа и той не сбърка - 2:0.

Домакините продължиха да атакуват, но бяха попарени от перфектно изпълен от Голубьов фаул, при който Илие Чебану не можа да реагира. През второто полувреме Том пропусна няколко положения, преди в 73-ата минута Портнягин отблизо да вкара трети гол във вратата на Юрченко.

В оставащото време футболистите на Том опитаха всичко, за да отбележат необходимите има два гола и да докарат нещата до продължения, но не успяха. Така тимът на Василий Баскаков напусна Премиер лигата, а Уфа ще играе в нея за първи път в кратката си история.

ТОМ - УФА 3:1 (2:1)
1:0 Башкиров (4)
2:0 Голишев (23)
2:1 Голубьов (30)
3:1 Портнягин (73)

ТОМ: Чебану, Миланов, Риков, Иранек, Бордачов (48 - Нехайчик), Сабитов, Башкиров (61 - Игнатович), Голишев (80 - Комков), Панченко, Портнягин
Старши треньор: Василий Баскаков
УФА: Юрченко, Степанец (60 - Вилиам), Аликин, Сухов, Тишкин, Грачов, Семакин, Нагибин (65 - Сафрониди), Килин (77 - Василенко), Гаракоев, Голубьов