Маями изравни серията срещу Индиана

Леброн Джеймс отбеляза шест поредни точки за късна серия от 12:2 в полза на Маями, благодарение на което шампионите се наложиха с 87:83 над Индиана и изравниха плейофната серия от първенството на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада.

След втория мач в Индианаполис двата тима са си разменили по един успех и са равни 1:1. Джеймс наниза 12 от 22-те си точки в последната четвъртина, а Хийт добави общо 23. Той отбеляза 13 от тях през първото полувреме, когато Маями изоставаше сериозно в резултата и изпитваше огромни затруднения. Добрата игра под собствения кош в последната четвъртина реши всичко, въпреки че шампионите губеха с 69:73 при 7:19 минути до сирената. Джеймс обаче вкара тройка и първите шест точки от серията, а защитата на Маями допусна само осем пункта в последните пет минути, за да изравни серията в плейофите.

"Няма да бъде лесно. Източната конференция е точно такава и баскетболът в нея е труден, груб. Всичко опира до сериите и ако успееш да направиш такава в мача, най-вероятно ще спечелиш. Тоест, трябва да спираш съперника в дефанзивен план. Ние направихме това в последната четвъртина", каза Джеймс след края на оспорвания двубой.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от плейофите:

Индиана - Маями 83:87