Денислав Коджабашев спечели Откритото първенство на Словакия

Петьо Кръстев отборен шампион на тенис на маса, Лидия Иванова с пет златни медала

Денислав Коджабашев, Спортен талант на „Еврофутбол“, спечели поредното си международно състезание – този път Откритото първенство на Словакия по тенис на маса за хора с увреждания, което се състоя в Братислава. В Клас 10 той постигна три победи в груповата фаза срещу представители на Китай, Испания и Египет, което му осигури място на четвъртфиналите. Там 21-годишният варненец надигра с 3-1 гейма поляка Себастиан Поврозняк. Може би най-ценния си успех Дени постигна на полуфинала, където се изправи срещу олимпийския вицешампион от игрите в Лондон – Янг Ге от Китай, и го победи с 3-1 гейма (-6, 6, 3, 8). В последния си мач Денислав се наложи с 3-0 гейма (6, 1, 12) над чеха Иван Карабец и си осигури трета титла от международни състезания след успеха си на Откритите първенства на Словения и Унгария.
Други трима Спортни таланти на „Еврофутбол“ се поздравиха с победи през уикенда. Петьо Кръстев стана държавен отборен шампион на България по тенис на маса. Той и отборът му „Дигеста профиспорт 2007“ постигнаха три победи срещу тимовете на Варна, Горна Оряховица и Габрово и кръг преди края спечелиха титлата.
Лидия Иванова е абсолютна шампионка от националната Универсиада по плуване, която се проведе на 16 и 17май на басейна на Техническия университет в София. Освен че спечели златен медал от всяка една от петте дисциплини, на които участва, Лидия стана и единственият състезател с най-много победи. В петък 24-годишната столичанка се поздрави с успех на 200 метра свободен стил и на 50 метра бътерфлай, както и в смесената щафета 4х100 с отбора на СУ "Св. Климент Охридски". В събота Лидия добави още два златни медала – на 100 метра свободен стил и в щафетата 4х100 м кроул.
Васка Благоева спечели състезанието по планинско бягане, което се проведе на 18 май в Симеоново. Тя пробяга дистанцията от 5,5 км за време 26:45 мин.
Диянка Давидова стана четвърта на Националния шампионат по полумаратон в Албена с време 1:29.07 ч.
Борис Недялков пък е на крачка от класиране на Европейското първенство по кану каяк в Монтес ЕН Ивлин, Франция. Състезателят на Левски успя да покрие норматива за младежи до 23 години от 3:40 мин. на 1000 метра едноместен каяк по време на последната селекция за националния отбор, която се проведе през уикенда на гребния канал в Пловдив.
Кристина Ташева се класира на 6-о място в многобоя на Държавното първенство по художествена гимнастика във Велико Търново. Криси стана 4-а на топка, 5-а на бухалки и 6-а на лента.
Параолимпиецът Камен Миков – също Спортен талант на „Еврофутбол“, записа лично постижение на 400 метра по време на състезанието по лека атлетика на Универсиадата в София. Той постигна време от 64.6 сек.