Пет плесника за Живко Миланов и Том, Уфа докосва Премиер лигата (видео)

Непретенциозният отбор на Уфа от едноименния град е много близо до това за първи път в историята си да се класира в Премиер лигата на Русия. Момчетата на бившия национал Игор Коливанов разгромиха с 5:1 Том (Томск) в първия от двата плейофа за попълване на елитната дивизия и само чудо на реванша може да им попречи да постигнат голямата си цел. Преди мача гостите бяха считани за фаворит заради по-известните имена в състава си и силната серия през пролетта, позволила на тима да се измъкне от дъното на Премиер лигата. Уфа обаче доминираше от първата до последната минута и можеше да постигне дори още по-убедителна победа.

Цял мач за гостите от Томск игра българският защитник Живко Миланов, но той и съотборниците му в отбрана се ровалиха тотално. Над всички на терена беше нападателят на Уфа Дмитрий Голубьов, който вкара 4 гола във вратата на Илие Чебану. Последното попадение за домакините бе дело на бразилеца Вилиам, а за Том точен беше Кирил Панченко в началото на второто полувреме.

УФА - ТОМ 5:1 (3:0)
1:0 Голубьов (4) д.
2:0 Голубьов (10)
3:0 Голубьов (24)
3:1 Панченко (56)
4:1 Голубьов (61)
5:1 Вилиам (84)

УФА: Юрченко, Степанец, Сухов, Аликин, Тишкин, Нагибин (64 - Вилиам), Гаракоев (57 - Сафрониди), Семакин, Засеев, Килин (79 - Василенко), Голубьов
Старши треньор: Игор Коливанов
ТОМ: Чебану, Миланов, Иранек, Риков (36 - Холенда), Сабитов, Башкиров, Нехайчик, Черевко (76 - Терентиев), Голишев (81 - Пинтер), Портнягин, Панченко