Лудогорец приключи сезона по шампионски (видео+галерия)

Отборът на Лудогорец се наложи над Черно море с 3:1 в мач от последния кръг на "А" група и по този начин приключи историческия си сезон с победа. Попаденията за "орлите" в днешната среща реализираха Шоко (9), Жуниор Кишада (19) и дебютиралият в елита Кристиян Китов (88).

Лудогорец сложи точка на най-успешния си сезон. Отборът спечели за трети пореден път шампионската титла, вдигна купата на България и стигна до 1/18-финал в надпреварата за Лига Европа.

Първото попадение реализира Шоко в 9-ата минута, след извеждащ пас на Себастиян Ернандес. Последва опасен изстрел с левия крак на Кишада, но Дашев бе заел добра позиция и изби в корнер.

Радостта на домакините бе кратка. Три минути по-късно Валери Домовчийски изведе Стенли Окоро сам срещу Владислав Стоянов и той изравни.

В 19-ата минута Жуниор Кишада даде преднина на своя тим. Бразилецът направи двойно подаване с Христо Златински и след като изскочи сам срещу вратаря, прати кълбото в мрежата за 2:1.
Лудогорец - Черно море
В 34-ата минута Светослав Дяков фаулира Домовчийски в наказателното поле, но главният съдия Калин Людмилов не отсъди дузпа.

В края на първата част Тодор Паланков отправи топовен изстрел, който профуча на сантиметри от горната греда. Последва атака на "орлите", в която Кишада се озова на чиста позиция, но не успя да донесе комфортна преднина на своя тим.

През второто полувреме темпото на игра доста спадна и двата тима сякаш чакаха последния съдийски сигнал. Положенията пред двете врати почти липсваха, но въпреки това "зелените" успяха да вкарат трети гол.

Лудогорец са шампиони на България за трети пореден път

В 75-ата минута Лудогорец осъществи скоростна атака, в следствие на която Даниел Абало изскочи на отлична позиция. Испанецът стреля без да се бави, но право в ръцете на стража на "моряците". В следващите няколко минути Върджил Мисиджан шутира на два пъти, но така и не успя да намери целта.

Така се стигна до 88-ата минута, когато юношата на Лудогорец Кристиян Китов вкара трето попадение. 17-годишният талант отбеляза след удар по тревата от границата на големия пеналт.

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 3:1