Ван Перси спаси Холандия срещу Еквадор

Холандия и Еквадор завършиха 1:1 в контрола, играна в Амстердам. "Лалетата" направиха доста пропуски и не успяха да победят друг от финалистите на Мондиал 2014. Гостите поведоха с попадение на Джеферсън Монтеро в 9-ата минута, а в края на първото полувреме Робин ван Перси изравни.

Зрителите на "Амстердам Арина" видяха интересен двубой, изпълнен с голови ситуации и пред двете врати. Крилото Монтеро откри за Еквадор в самото начало, но после холандците взеха нещата в свои ръце и създадоха много работа на вратаря Максимо Бангуера.

В 37-ата минута Ван Перси майсторски овладя пас на Жорди Класи и с мощен шут вкара за 1:1.

След мача наставникът на "оранжевите" Луис ван Гаал не пожела да коментира дали след световното първенство ще поеме Манчестър Юнайтед.

ХОЛАНДИЯ - ЕКВАДОР 1:1
0:1 Монтеро (9)
1:1 Ван Перси (37)