Надал не остави шансове на Григор на полуфиналите в Рим (видео+галерия)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби с 2:6, 2:6 от световния №1 Рафаел Надал във втория полуфинал на турнира от серията "Мастърс" в Рим. По-рано днес световният №2 Новак Джокович си осигури място на финала, след като надви в три сета канадеца Милош Раонич.

Надал не остави шансове на Григор на полуфиналите в Рим Продължилият 1 час и 22 минути мач започна кошмарно за Григор, който сервира пръв и допусна пробив на нула. При 4:2 в полза на испанеца Григор изостана с 0:40 в своето подаване, спаси единия брейкпойнт, но при втория изкара топката в аут и това означаваше нов пробив и аванс от 5:2 за Надал. Без проблеми левичарят затвори първия сет в своя полза със своя сервис - 6:2.

Надал не остави шансове на Григор на полуфиналите в Рим И вторият сет започна по същия начин като първия - с пробив в полза на Рафа. Последва оспорван гейм, в който Димитров имаше два брейкпойнта, но не успя да се пребори за пробив и Надал поведе с 2:0. При 2:1 за Надал Григор стигна до равенство в сервис-гейма на световния №1, но испанецът не трепна и взе подаването си за 3:1. В петия гейм Надал отново проби и малко след това резултатът стана 5:1. В следващия гейм Димитров отрази мачбол при 30:40 на свой сервис, но се пребори за подаването си, намалявайки на 2:5. Григор не се предаде без бой и имаше точка за пробив в следващия гейм, в който Рафа сервираше за място на финала. Испанецът обаче не позволи на Димитров да се върне в мача и в неделя ще се опита да спечели осмата си титла във Вечния град.

Надал не остави шансове на Григор на полуфиналите в Рим Григор допусна твърде много грешки тази вечер и не успя да се противопостави на "Краля на клея". За първи път в мачовете между двамата 23-годишният българин не успя да спечели сет. Това бе пета победа от пет срещи за Надал срещу българина, който в момента е 14-и в света, но в понеделник ще запише рекордно класиране в ранглистата на ATP.

Надал не остави шансове на Григор на полуфиналите в Рим Въпреки поражението тази вечер, Григор се представи много силно в италианската столица и за първи път в кариерата си достигна до 1/2-финалите на турнир от категорията "Мастърс".