Невероятно, но факт: "Сините" подариха среброто на ЦСКА - Марто каза сбогом (видео+галерия)

Невероятно, но факт! ЦСКА направи сериозна издънка в последния си мач през този сезон в "А" група, завършвайки 1:1 като домакин на Локомотив (Пловдив), но благодарение на победата на Левски в Ловеч, червените спечелиха сребърните медали.

Гостите от Пловдив поведоха с гол на Спас Делев през първата част, който бе негов първи за този сезон в елита, а през втората част Тони Силва изравни. Така ЦСКА и Литекс събраха равен брой точки, по 72, но армейците са с по-добри показатели от четирите директни двубои.

Това бе последен мач с червената фланелка за Мартин Петров, който изведе тима с капитанската лента и игра до 60-та минута. През цялото време легендарният футболист получаваше бурни овации от запалянковците, а преди срещата дори се разплака, усещайки любовта на запалянковците.

С реферската си кариера пък приключи съдията Христо Ристосков, ръководил на "Армията последния официален двубой в своята кариера.

Иначе срещата започна с натиск на домакините. В 6-та минута Мартин Петров получи пас в дълбочина по лявото крило, центрира незабавно по земя към Емил Гъргоров, Бадема овладя топката, освободи се от бранител на гостите, но от 5-6 метра стреля в аут.

ЦСКА - Локо (Пловдив)

Локо отговори с две изключително опасни положения. В 8-та минута Лазаров центрира, топката тупна коварно пред Мболи и стражът на армейците се принуди да изчисти в корнер. Само 120 секунди по-късно Диего Фераресо центрира отново от пряк свободен удар към Ндиае, който стреля от 4-5 метра, но Мболи някак успя да спаси.

В 15-та минута Мартин Петров вдигна публиката на крака с брилянтно отиграване. Крилото на армейците получи пас от Косоко, чукна топката с пета, преодолявайки защитник на пловдивчани и стреля по земя, но Господинов изби в корнер.

В 27-та минута много дейният Мартин Петров на два пъти можеше да открие резултата. Първо нахлу на скорост и стреля, но Господинов изби, топката отиде на дясното крило откъдето бе върната обратно в наказателното поле на смърфовете и отново попадна в Петров, но и вторият му изстрел не сполучи.

Две минути по-късно гостите откриха резултата. Якимов намери отлично Спас Делев, нападателят на смърфовете овладя добре на гърди и след хубав диагонален изстрел по земя простреля Мболи за 1:0 за Локо Пд.

Секунди след попадението Чочев имаше възможност да изравни, но озовал се очи в очи с Господинов стреля на метър в аут.

В 36-та минута ЦСКА направи пореден сериозен пропуск. Попов намери перфектно Тони Силва, но от 7-8 метра нападателят стреля право в ръцете на Господинов.

В 45-та минута след шут от фаул на Петров и избиване на Господинов се заформи страхотно меле. При него след грешка на Господинов Гъргоров стреля от три метра, но Лазаров, който се намираше на голлинията, изчисти.

След почивката армейците наложиха натиск и в началните минути бомбен шут на Чочев с мъка беше избит в корнер от Господинов. В 59-та минута Силва стреля прекрасно с левия крак, но късметът отново не бе с ЦСКА и топката профуча покрай дясната греда.

След час игра Мартин Петров напусна терена, с което приключи кариерата си в ЦСКА, а на негово място влезе надеждата Антон Карачанаков. При смяната феновете не спряха да скандират името на легендата.

В 62-та минута Силва отигра брилянтно едно положение, при което стреля от 7-8 метра, но Господинов отново спаси. Натискът на червените даде резултат в 70-та минута. Резервата Тодор Янчев пусна страхотен пас към Гъргоров, който подаде на празна врата към Тони Силва и крилото без проблем изравни.

В 78-та минута червените отново изпуснаха изгодно положение. След центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле на смърфовете, Крачунов не успя да стреля добре от близка дистанция и Господинов улови.

До края на двубоя футболистите на Стойчо Младенов опитаха да вкарат втори гол, но на няколко пъти не сполучиха. Така те не успяха да победят за четвърти път Локомотив (Пловдив) през този сезон, реализирайки само един гол във вратата на днешния си съперник, но днес късметът не им обърна гръб и след домакинското поражение на Литекс, червените заслужено триумфираха със сребърните медали.

снимки: Марин Маринов, Sportal.bg