Зечири и Кисьов достигнаха 1/4-финалите в Гърция

Водачката в схемата Линда Зечири (България) се класира за четвъртфиналите на турнира по бадминтон в гръцкия град Сидирокастро с награден фонд 5 хиляди долара. Зечири разгроми във втория кръг Картин Нюдолт от Австрия 21:6, 21:11 за 20 минути. Следващата й съперничка е холандката Гейл Махулет. В турнира участват още седем български състезатели - Димитрия Попстойкова, Любомира Стоянова, Благовест Кисьов, Иван Русев, Пейо Бойчинов и Даниел Николов.

При жените квалификантката Любомира Стоянова загуби във втория кръг от номер 5 Мете Поулсен (Дания) със 17:21, 13:21 за 32 минути.

При мъжете Благовест Кисьов достигна до четвъртфиналите след победа над номер 2 Ян Фролих от Чехия с 23:21, 8:21, 21:14 за 45 минути.

На смесени двойки Благовест Кисьов и Димитрия Попстойкова се наложиха над представителите на домакините Зоя Алели и Йоргос Галвас с 21:15, 21:17 за 25 минути и на четвъртфиналите ще играят срещу хърватите Филип Споляреч и Катарина Галенич. Във втория кръг на двойки мъже отпаднаха Пейо Бойчинов и Иван Русев. По-късно тази вечер Димитрия Попстойкова и Любомира Стоянова играят във втория кръг на двойки.