Боливар мина едно аржентинско препятствие, следва друго

Отборът на Боливар (Боливия) победи гостуващия Ланус (Аржентина) с 1:0 и се класира за полуфиналите в турнира по футбол за южноамериканската копа "Либертадорес". "Небесносините" от Ла Пас елиминираха съперника с 2:1 общ резултат и изравниха най-доброто си представяне в надпреварата от 1986 година, когато също попаднаха сред четирите най-добри. Задачата на гостите беше затруднена допълнително в 59-ата минута, когато Карлос Искиердос получи директен червен картон за удар без топка срещу Луис Гутиерес в инцидент в наказателното поле на боливийците. В последните минути Ланус, макар и с човек по-малко, се хвърли в атака, а домакините се възползваха и в 87-ата минута Хуан Карлос Арсе направи добавка отблизо, след като удар на Херардо Йесероте срещна гредата. За място на финала Боливар ще срещне през юли друг аржентински тим Сан Лоренсо.

Дефенсор Спортинг нямаше подобни проблеми. Уругвайският отбор постигна втора победа срещу Атлетико Насионал (Колумбия) след 1:0 в реванша на собствен терен. Възпитаниците на Фернандо Куручет бяха спечелили първата среща с 2:0 и с общ резултат 3:0 също продължават на полуфиналите. Единственото попадение в срещата реализира Николас Оливейра, който засече отблизо подаване на Леонардо Паис от дясно. За място на финала Дефенсор ще се изправи срещу Насионал (Парагвай).