Лукойл ще защитава титлата си след категорична победа над Черно море

Отборът на Лукойл Академик ще защитава титлата си в Националната Баскетболна Лига, след като днес се наложи при гостуването си на Черно море Порт Варна с 82:64 (19:21; 10:22; 15:23; 20:16) в мач №4 от полуфиналния плейоф и спечели серията с общ резултат 3:1 успеха.

Божидар Аврамов и Кристофър Фън вкараха по 15 точки за „студентите”, Марко Килингсуърт и Антъни Уийдън добавиха 13 и 12 точки, а Аландо Тъкър вкара 10 точки.

За домакините Милан Пупович се отличи със 17 точки и 9 борби, а Педжа Стаменкович и Пламен Алексиев добавиха съответно по 16 и 10 точки.

Шампионите поведоха от самото начало, но няколко грешки в защита не им позволиха да отворят преднина и след десет минути игра възпитаниците на Сашо Везенков бяха напред само с две точки- 21:19. През втората четвърт гостите подобриха играта си, най-вече в защита, ав нападение „студентите” определено имаха ден, което се оказа непосилно за Черно море и на почивката разликата в резултата беше двуцифрена – 43:29.

Всичко в този двубой се реши в третата четвърт, когато баскетболистите на Лукойл отново контролирара събитията на терена, а това се отрази положително и на аванса им – 66:44. Едва в заключителните десет минути на двубоя домакините от Варна успяха да се съвземат от пресатана съперника си, но времето не беше достатъчно и последния съдийски сигнал прозвуча при 82:64 в полза на Лукойл Академик.

Черно море Порт Варна - Лукойл Академик 82:64 (19:21; 10:22; 15:23; 20:16)