Иванович изхвърли Шарапова от турнира в Рим

Шампионката от "Ролан Гарос" през 2008 година Ана Иванович (Сърбия) се справи с Мария Шарапова (Русия) с 6:1, 6:4 на 1/8-финалите на силния турнир на червени кортове в Рим с награден фонд 4 236 425 щатски долара. На 1/4-финалите сръбкинята ще играе с испанката Карла Суарес Наваро, номер 13 в схемата, която победи без борба румънката Симона Халеп, номер 4 в схемата. Това е трети успех за Иванович срещу Шарапова от общо 11 мача между двете.

Поставената под номер 11 в основната схема сръбска тенисистка започна мача отлично и даде на 8-ата в схемата Шарапова само един гейм в 30-минутния първи сет. На старта на втората част Иванович направи пробив и поведе с 1:0, но от своя страна Шарапова направи същото и изравни. Рускинята поведе с 3:2, но явно силите й стигнаха само толкова и Иванович спечели втория сет и двубоя с 6:4 след час и 19 минути престой на корта.