Зенит прегази Кубан, но остана с празни ръце (видео + галерия)

Отборът на Зенит разгроми с 4:1 като гост Кубан в последния 30-и кръг на руската Премиер Лига, но клубът от Санкт Петербург остана втори в крайното класиране, тъй като ЦСКА (Москва) надви с 1:0 Локомотив (Москва) и триумфира с титлата за втора поредна година. Зенит финишира с 63 точки, а "армейците" са шампиони с 64. Трети е Локомотив (Москва) с 59.

Кубан завърши сезона в златната среда на класирането (8-о място с 38 точки) и не играеше за нищо днес, докато питерци бяха далеч по-мотивирани и набързо решиха мача в своя полза.

Зенит разби Кубан, но остана с празни ръце Още преди почивката тимът на Андре Вилаш-Боаш реализира две попадения, а през второто полувреме отбеляза още два. Аксел Витсел (15), Хосе Саломон Рондон (32), Олег Шатов (51) и Хълк (90+1) бяха точни за питерци, а резервата Лоренсо Мелгарехо (68) вкара гола за Кубан.

Ивелин Попов записа цял мач за Кубан, а другият българин в състава на краснодарци - Станислав Манолев, се появи в игра в 54-ата минута на мястото на Мохамед Рабиу и малко преди края удари греда.

Зенит разби Кубан, но остана с празни ръце Питерци вкараха гол при първата сериозна заплаха за вратата на Александър Беленов. В 15-ата минута португалският халф Дани намери с отличен пас в наказетлоното полен а Кубан Аксел Витсел и белгийският полузащитник с хубав удар даде аванс на гостите в резултата.

Две минути след попадението опитният вратар на Зенит Вячеслав Малафеев, за когото това бе първи мач в първенството от началото на сезона, напусна принудително игра. Ветеранът, който дълго време лекуваше контузия, не можа да продължи двубоя, като бе сменен от Юрий Лодигин. И още в 21-ата минута Лодигин се намеси решително, излизайки напред и изпреварвайки Ивелин Попов след извеждащ пас към българския футболист.

В 28-ата минута бразилската звезда на Зенит Хълк получи възможност да изпробва мощния си удар и да стреля от фаул, макар и от далечно разстояние. Шутът на Хълк обаче бе доста неточен.

Зенит разби Кубан, но остана с празни ръце  В 32-ата минута Зенит реализира второ попадение. Негов автор стана Хосе Саломон Рондон. Венецуелският нападател заби топката с глава във вратата на Беленов след центриране на италианския бек Доменико Кришито отляво.

Зенит разби Кубан, но остана с празни ръце В 40-ата минута футболистите на Андре Вилаш-Боаш бяха много близо до трето попадение, този път след разбъркване пред вратата на Кубан, но бранителите и стражът на домакините все пак не позволиха на играч на питерци да нанесе голов удар. В последната минута на първата част Хълк изпробва рефлекса на Беленов, но вратарят спаси удара му.

Шест минути след почивката Олег Шатов с прекрасен шут от дъгата на наказателното поле изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Беленов и направи резултата 0:3.

Зенит разби Кубан, но остана с празни ръце В 57-ата минута гостите пропуснаха нов шанс за гол, като Беленов с блестящо спасяване попречи на Дани да направи резултата 0:4. В 62-ата минута пък Хълк навлезе в наказателното поле на домакините и със свиреп шут уцели напречната греда.

В 68-ата минута Кубан вкара гол на утехата след атака, в която участие имаше и Попов. Автор на попадението бе резервата Лоренсо Мелгарехо с удар отблизо.

В 74-ата минута Шарл Каборе изстреля същинска бомба от доста далечно разстояние към вратата на Лодигин и топката профуча много близо до целта. Две минути по-късно пък Шатов получи шанс дас треля от добра позиция, но удрът му бе твърде слаб и не затрудни Беленов.

Зенит разби Кубан, но остана с празни ръце Две минути преди края Манолев уцели напречната греда с красив удар от въздуха, а в първата минута на добавеното време Хълк оформи крайния резултат - 1:4. Бразилецът бе изведен от Виктор Файзулин очи в очи с Беленов, преодоля стража и на празна врата реализира, но попадението едва ли му е донесло голяма радост при положение, че шампион е ЦСКА (Москва), в чийто състав е българинът Георги Миланов.