Бразилия без отбор на 1/2-финал в Копа Либертадорес за пръв път от 1991 година насам

Двукратният шампион Крузейро завърши 1:1 като домакин на Сан Лоренсо и с общ резултат 1:2 отпадна на четвъртфиналите в турнира за копа "Либертадорес". Така за първи път от 1991 година на полуфиналите на най-престижната южноамериканска клубна надпревара по футбол не успя да се класира нито един отбор от Бразилия. Аржентинците, които бяха спечелили първата среща с 1:0 на собствен терен преди седмица, поведоха в резултата в десетата минута на реванша. Мауро Матос изведе в наказателното поле Игнасио Пиати, който преодоля защитник на съперника и с удар по диагонала от малък ъгъл преодоля вратаря Фабио. Крузейро натисна и беше близо до изравняване малко преди почивката, но Марсело Морено нацели гредата. Домакините все пак стигнаха до 1:1 в 71-ата минута, когато Бруно Родриго засече с глава центриране от ляво на резервата Дагоберто. Шест минути по-късно гостите останаха с човек по-малко на терена. Халфът Леандро Романьоли удари без топка Морено при сбор за фаул и беше отстранен с директен червен картон. Крузейро опита да стигне до обрат, но аржентинците удържаха. Така Сан Лоренсо, който търси първи трофея в надпреварата, удържа и се класира за полуфиналите на копа "Либертадорес" за първи път от 26 години.

Бразилия пък няма да има представител на финала за първи път от последните девет сезона, в които шест пъти отбори от страната стигнаха до трофея. Друг аржентински тим Арсенал отпадна на четвъртфиналите след 0:0 като домакин на Насионал Асунсион. Парагвайците, които също търсят първи трофей в турнира, спечелиха първия мач с 1:0 и продължават напред. В другите два четвъртфинала Боливар (Боливия) приема Ланус (Аржентина) след 1:1 в първия мач, като победителят ще срещне Сан Лоренсо на полуфиналите. Дефенсор Спортинг пък е домакин на Атлетико Насионал (Колумбия) с аванс от 2:0 от първата среща. Уругвайците са абсолютни фаворити за класиране на полуфиналите, където ще срещнат Насионал Асунсион.