Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Бердих не срещна проблеми с Турсунов и чака Гришо

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе срещу Томаш Бердих (Чехия) в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд с 3,45 милиона евро. Поставеният под номер 12 Димитров победи вчера Иво Карлович (Хърватия) със 7:6(3), 6:4 за 73 минути, докато Бердих, шести поставен, спечели срещу Дмитрий Турсунов (Русия) с 6:4, 6:3. 196-сантиметровият Бердих е 6-и в световната ранглиста в момента. 28-годишният чех има девет титли в кариерата си и е заработил над 17.7 милиона долара от наградни фондове като професионалист. Димитров, 14-и в класацията на АТП, има две победи от три мача срещу Бердих. За последно българинът загуби от Бердих с 6:3, 3:6, 2:6 преди седмица в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид.

Срещата между Димитров и Бердих е тази вечер. След това българинът ще играе и на четвъртфиналите на двойки, където заедно с Лукаш Росол (Чехия) срещат Марин Чилич (Хърватия) и Сантиаго Гонсалес (Мексико).