Григор Димитров отвя Карлович в Рим (видео + галерия)

Първата ни ракета Григор Димитров спечели по категоричен начин със 7:6(3), 6:4 мача си срещу хърватина Иво Карлович от втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим. Успехът на 14-ия в света българин дойде след само 72 минути на корта. Нашият сънародник демонстрира изключително стабилна игра срещу артилериста Карлович, който наниза 15 аса, но това не му помогна срещу Димитров. Григор се възполза от единствената, открила се пред него възможност за пробив в целия мач, за да вземе втория сет с 6:4 в своя полза. Преди това двамата съперници изиграха тайбрек, който също бе спечелен от Димитров. В целия мач Григор не даде нито една възможност за пробив на бившия №14 в света. Победата е първа за българския талант над Иво Карлович, срещу когото имаше един мач и една загуба до този момент.

Григор отвя Карлович в Рим

По този начин Григор си осигури 35 775 евро от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста. В третия кръг от надпреварата в Рим Димитров ще срещне победителя от двубоя между Дмитрий Турсунов (Русия) и Томаш Бердих (Чехия). Именно Бердих спря Димитров в Мадрид преди седмица, но сега нашият сънародник може да извоюва реванш.

Гришо измъкна пръвата част след 7:6 в своя полза. Той стори това след успех в тайбрек, завършил при резултат 7:3 точки в негова полза. Двамата съперници изиграха изключително силен и равностоен първи сет, в който не си дадоха нито една възможност за пробив. И двамата тенисисти доказаха, че разполагат с невероятен сервис в арсенала си и нанизаха съответно 5 (Димитров) и 9 (Карлович) аса. Закономерно се стигна до тайбрек, в който Григор беше по-концентриран и започна с минипробив. Макар Карлович да успя да се върне в решителния гейм, Димитров записа още един минипробив в своя полза, за да вземе частта със 7:3 в негова полза.
Вторият сет продължи в подобно темпо, като и двамата тенисисти се стремяха да дават всичко от себе си на собствен сервис и да не допускат възможности за пробив. При 1:1 гейма обаче Карлович даде подобен шанс на Гришо и българинът се възползва веднага, за да пробие неговия сервис и да дръпне с 2:1. Оттук до края на мача Гришо сервираше безупречно, за да спечели сета с 6:4, а по този начин и двубоя с общ резултат 7:6(3), 6:4.

Димитров наниза 26 печеливши удара срещу само пет непредизвикани грешки в двубоя. Той спечели 89% от точките при първи сервис и беше почти безгрешен при излизанията си на мрежата - 6/7.