Ферер с лесна победа на старта в Рим

Световният номер 5 Давид Ферер започна с победа участието си в турнира от сериите "Мастърс" в Рим. Испанецът, който пропусна първия кръг, защото е поставен, постигна лесен успех с 6:1, 6:2 над Михаил Кукушкин. Казахстанският тенисист спечели първото си подаване в мача, но загуби пет поредни гейма и така финалистът от "Ролан Гарос" за 2013 година затвори първата част. Във втората той поведе с 5:0 и макар да допусна един пробив, запази комфортната си преднина до края и сложи точка на мача след 1 час и 7 минути игра. Така в следващия кръг Ферер ще се изправи срещу победителя от двубоя между Ернестс Гулбис (Латвия) и френския квалификант Стефан Робер.

За третия кръг на надпреварата в италианската столица се класира и осмият в схемата Милош Раонич, след като се наложи над представителя на домакините Симоне Болели с 6:3, 7:6(5). Филип Колшрайбер (Германия) пък си осигури среща с втория в световната ранглиста Новак Джокович, елиминирайки 16-я в схемата Томи Робредо (Испания) с 6:2, 6:4.