Цонга близо до победа №300 в кариерата си

Френският тенисист Жо-Вилфред Цонга е само на един успех от победа №300 в кариерата си, след като вчера победи украинеца Александър Долгополов с 6:3, 7:6(5) в първия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Рим. Поставеният под номер 11 Цонга, който отпадна във втория кръг в Мадрид миналата седмица, спаси три брейкпойнта на съперника си във втория сет и успя да обърне резултата в тайбрека, след като изоставаше с 1:4. Двукратният 1/4-финалист от надпреварата в италианската столица може да постигне юбилейния си успех в следващия кръг, когато ще се изправи срещу победителя от двубоя между Кевин Андерсон (ЮАР) и Вашек Поспишил (Канада).

Надеждата на домакините за добро представяне Фабио Фонини отпадна още на старта, след като загуби от чеха Лукаш Росол с 3:6, 2:6. В същото време Жил Симон (Франция) си осигури сблъсък със световния номер едно Рафаел Надал, след като отстрани друг представител на домакините - Филипо Воландри, с 6:2, 6:3, а руснакът Михаил Южни елиминира Никола Маю (Франция) с 6:4, 6:4 за 1 час и 30 минути и стигна до едва петата си победа от началото на сезона.