Беларус нанесе трета загуба на вицешампиона Швейцария

Беларус победи Швейцария с 4:3 (1:2, 1:0, 2:1) в мач от група "Б" на световното първенство по хокей на лед с Минск. Така домакините се утвърдиха на третото място във временното класиране с 6 точки и запазиха отлични шансове да продължат на четвъртфиналите. Лидерите Русия и Сащ също имат по 6 точки, но са с по един мач по-малко. Световните вицешампиони от Швейцария пък допуснаха трето поредно поражение и остават на дъното без спечелена точка.

Сергей Костицин се разписа два пъти за Беларус, а Михаил Грабовски отбеляза победния гол 2:06 минути преди края. Андрей Стас също вкара за домакините, а вратарят Витали Ковал отрази 28 удара. Яник Вебер и Рето Шапи дадоха аванс от 271 за швейцарците малко преди края на първата третина. Етиен Фроадьово пък вкара за 3:2 в началото на третата част, но отборът допусна обрат.

Словакия пропиля два гола аванс и също допусна трето поражение в група "А" след 3:5 (1:0, 2:1, 0:4) срещу Франция. По два пъти за успеха се разписаха Баптист Амар и Антоан Русел, а Даниел Флюри също вкара. Ладислав Наги се отчете с два гола за словенците, а капитанът Мирослав Шатан се отличи с гол и асистенция, но отборът допусна обрат след четири безответни попадения в третия период. Франция е трети в класирането с 5 точки, докато Словакия е предпоследен с 1 точка. Лидер е Норвегия с 6 точки и мач по-малко.