Атрактивна задна ножица донесе успех на Локо (Сф) в Бургас (видео)

Отборът на Локомотив (София) победи с 2:1 Черноморец в Бургас в мач от 39-ия кръг на "А" група. Димитър Илиев изведе гостите напред в 35-ата минута, но само две минути по-късно Милчо Ангелов изравни. Марко Ранджелович донесе победата на столичани в 57-ата минута с атрактивно изпълнена задна ножица.

Едва около стотина зрители изгледаха мача на стадион "Лазур" в Бургас, който бе последен за "акулите" за сезона в елита и без значение за крайното класиране.

Гостите от София започнаха по-настойчиво и създадоха няколко добри положения, но Даниел Генов и Димитър Илиев пропуснаха. В 35-ата минута "червено-черните" стигнаха до гол след точно попадение на Димитър Илиев, който при една контраатака получи топката в наказателното поле и майсторски откри резултата.

Само две минути по-късно бургазлии възстановиха равенството след зрелищно попадение на Милчо Ангелов. Нападателят намери топката от въздуха и с параболичен удар от ъгъла на наказателното поле не остави шансове на вратаря на гостите Божидар Митрев.

Локомотив си върна аванса от един гол след почивката, след като Марко Ранджелович отбеляза един от най-красивите голове през сезона. В 57-а минута Маркиньос центрира и сърбинът със задна ножица от точката за изпълнение на дузпа прати топката в мрежата.

Черноморец можеше да изравни в 86-а минута, но удар на Милен Василев от фаул срещна напречната греда.