100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Дарби разгроми Брайтън и ще играе в директния сблъсък за място в Премиър лийг

Дарби Каунти разгроми Брайтън с 4:1 в реванша от полуфиналния плейоф за влизане във Висшата лига. Така с общ резултат 6:2 "овните" се класираха за финала, където ще се изправят срещу победителя от другия полуфинал между Уигън и КПР.

Уил Хюз откри резултата в 34-ата минута, когато засече центриране на Джейми Уорд. Крис Мартин удвои в 56-ата с 25-ия си гол за сезона, а четвърт час преди края Джордж Торн покачи на 3:0 след страхотен удар от въздуха, от границата на наказателното поле. В последните минути двата отбора си размениха по едно попадение за крайното 4:1. Първо Джеф Хендрик също записа името си сред героите на Дарби, а Казенга ЛуаЛуа вкара почетния гол за отбора на Брайтън, който за втора поредна година отпада в плейофите.

След последния съдийски сигнал феновете на Дарби нахлуха на терена.

Утре е втория плейоф, който ще определи съперника на "овните" на финала, който е на 24 май на "Уембли".