Мирно баско реми в Билбао (видео)

Отборите на Атлетик Билбао и Реал Сосиедад направиха 1:1 в баско дерби от 37-ия кръг на Ла Лига. Икер Муниаин откри в 49-ата минута, Иманол Агирече изравни в 75-ата. Срещата беше без значение, тъй като "лъвовете" са сигурни за Шампионската лига, а "чури урдин" - за Лига Европа.

Първото полувреме на "Сан Мамес" беше сравнително скучно. Гостите от Сан Себастиан имаше две положения след удари на Чаби Прието и Маркел Бергара. Горка Ираисос и гредата спасиха "червено-белите". Гайска Токеро пропусна единствената добра възможност за Атлетик преди почивката.

В 49-ата Икер Муниаин отне топката, премина Давид Сурутуса и с прекрасен шут от 20 метра матира Клаудио Браво. Момчетата на Хагоба Арасате успяха да изравнят в четвърт час преди края. Карлос Вела пусна страхотно подаване и Агирече надигра Горка за крайното 1:1. В 78-ата гол на домакините беше съмнително отменен, след като Аймерик Лапорт прати топката в мрежата. В 90-ата Антоан Гризман пропусна да донесе успеха.