Арсенал загря за големия финал, а Норич се сбогува с Висшата лига (видео)

Арсенал победи с 2:0 Норич като гост и за пореден път завърши сезона с класиране в топ 4 на Премиър лийг. И двете попадения на "Кероу Роуд" паднаха след почивката. Първото от тях, в 53-ата минута, бе изключително красиво - Аарън Рамзи засече от воле центриране на Оливие Жиру, пращайки топката в далечния на Джон Ръди ъгъл. Девет минути по-късно Карл Дженкинсън оформи крайното 0:2, реализирайки първия гол с екипа на Арсенал в своята кариера. Бранителят се разписа отблизо след разбъркване в наказателното поле на Норич.

Арсенал завършва на четвърто място с актив от 79 точки - три зад Челси. Норич завърши на 18-а позиция и през следващия сезон тимът ще играе в Чемпинъншип. Сезонът за "артилеристите" обаче не е приключил, тъй като другата седмица те излизат в спор за ФА Къп срещу Хъл Сити.