Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Юве срази Рома в шампионски стил (видео)

Шампионът Ювентус затвърди статута си на №1 в калчото този сезон, след като победи най-големия си съперник през кампанията Рома с 1:0 като гост в последния мач от предпоследния кръг. Точен в продължението на редовното време беше бившият нападател на домакините Пабло Освалдо. Не може да се каже, че отборът на Антонио Конте превъзхождаше своя опонент, но като опитен тим успя да го надхитри в края.

Двубоят беше без значение за крайното класиране и това освободи играчите психически. Те създадоха десетина чисти положения. Перфектен двубой направи вратарят на торинци Марко Сторари, който отрази редица опасни изстрели. Дебютиралият ли му колега Лукаш Скорупски също беше на висота, като веднъж и гредата го спаси.

Така сега Юве се нуждае само от точка в последния кръг след седмица срещу Каляри, за да събере впечатляващия актив от 100 точки.

През първото полувреме играта беше равностойна с доста шансове. Само Фернандо Йоренте пропусна три чисти положения за гостите, едното от които сам срещу Скорупски. Жервиньо също се озова очи в очи със стража на гостите, но също не успя да го преодолее. Африканецът пропусна още веднъж, а шанс нямаше и Франческо Тоти. В 19-ата минута съдията отмени гол на "вълците" за игра с ръка на Василис Торосидис. Минута преди антракта гредата на вратата на Рома попречи на Пол Погба да открие резултата в полза на Юве.

След почивката домакините бяха по-настоятелният тим, като владееха повече топката опитаха всичко, за да победят. Сторари обаче беше решил да бъде №1 днес и го направи. Особено впечатляваща беше намесата му в 82-ата минута, когато Раджа Наинголан стреля опасно. 37-годишният ветеран обаче отрази, а след това ловко изби и добавката на Алесандро Флоренци.

Срещата отиваше към равенство, когато в четвъртата минута на добавеното време Стефан Лихтщайнер центрира и Освалдо майсторски заби топката под гредата.

Рома слага точка на сезона с гостуване на Дженоа в следващия кръг.