"Оранжев" рецитал на "Лаута" - Литекс се подигра и с другия пловдивски тим (видео)

Отборът на Литекс разгроми с 5:0 Локомотив (Пловдив) като гост в мач от 39-ия кръг на "А" група. Момчил Цветанов (23', 55'), Вилмар Джордан (38', 50') и Симеон Славчев (58') отбелязаха головете. Така "оранжевите" разгромиха и двата пловдивски тима само в рамките на няколко дни, след като през седмицата нанесоха най-тежкото поражение на Ботев (Пловдив) през сезона - 3:0.

Успехът позволи на футболистите на Миодраг Йешич да изпреварят ЦСКА и кръг преди края вече да са на второ място. В последния мач те приемат Левски.

Славчев отправи първия удар в днешния мач в 16-ата минута, но прати топката над вратата. Седем минути по-късно Васил Божиков центрира в наказателното поле, където Джордан стреля, но уцели гредата. Цветанов обаче бе на точното място и довкара на празна врата.

Ловчанлии продължиха да диктуват събитията на терена и стигнаха до ново попадение в 38-ата минута. Цветанов се пребори за почти безнадеждна топка, спря я на аутлинията и я върна към Джордан, който с хубав удар даде комфортен аванс на своя тим.

Пет минути след началото на второто полувреме колумбийският таран се разписа отново с мощен шут в долния ляв ъгъл на Йордан Господинов. Това бе попадение №20 за нападателя, с което той изравни Мартин Камбуров на върха на голмайсторската листа.

В 55-ата минута "оранжевите" изградиха поредната си многоходова атака, която бе успешно завършена от Цветанов за 0:4. В 63-ата Славчев направи гаврата с безпомощния съперник пълна, след като отбеляза петото попадение в срещата.

Седем минути по-късно резервата Данило Асприля можеше да вкара нов гол, но ударът му премина встрани от вратата.

В 87-ата минута "черно-белите" останаха с човек по-малко на терена, след като Ангел Грънчов напусна с контузия, а треньорът Александър Станков бе извършил и трите си смени.