Бенфика загуби от Порто, но все още може грабне требъл

Порто победи шампиона Бенфика с 2:1 в среща от последния кръг за сезона във футболното първенство на Португалия. Бенфика предсрочно си осигури титлата, а Порто завършва трети в класирането. Рикардо откри резултата за домакините в 4-а минута, но Енцо Перес изравни от дузпа в 26-а. Джаксън Мартинес оформи крайното 2:1 шест минути преди края на първото полувреме също с гол от дузпа.

Бенфика спечели Купата на Лигата този сезон и може да направи требъл, ако на 18-и май победи Рио Аве на финала за Купата на Португалия. Тимът на Олянензе изпада след пет сезона в елита.