Шедьовър в 96-ата минута изхвърли Милан от Европа (видео+галерия)

Италианският гранд Милан се сбогува с шансовете си да играе в евротурнирите през следващия сезон. "Росонерите" имаха спешна нужда от три точки при гостуването на Аталанта, за да продължат да мечтаят 90 минути преди края на сезона за Лига Европа.

Автогол на Джампало Белини в 52-ата минута даде надежда на Кларънс Зеедорф и неговите играчи, но дузпа на Херман Денис в 68-ата минута и фантастичен гол на резервата Франко Бриенца в 96-ата взривиха трибуните на стадион "Атлети Адзури д'Италия" в последното домакинство за сезона.

"Росонерите" имаха и малшанс, тъй като Марио Балотели удари две греди, втората от която в 91-ата минута. Първата в 41-ата минута от фаул. След слабо първо полувреме за гостите и само един сериозен пропуск на Кейсуке Хонда с главана терена се появи за първи път за 2014 година Стефан Ел Шаарауи и Милан вдигна оборотите. Фараона замени точно Хонда, който изненадващо се появи в стартовите 11.

Милан и Зеедорф се сбогуваха с Европа след 1:2 срещу Аталанта Така в 52-ата минута се стигна до гол след центриране на Сълей Мунтари към Балотели и Белини засече във вратата си. Кака пропусна с глава, а в 68-ата минута след глупав фаул на Кевин Констант се стигна до дузпа, която Денис хладнокръвно реализира.

Адел Таарабт и Джампаоло Пацини смениха Мунтари и Кака, а Милан се хвърли с всички сили да търси трите точки. Късметът не бе с тях в 91-ата минута, когато Балотели изстреля снаряд от 18 метра, но гредата спаси Андреа Консили.

Милан и Зеедорф се сбогуваха с Европа след 1:2 срещу Аталанта Последваха две контраатаки на домакините. Първата спасена от Ел Шаарауи, но в даденото продължение на петминутното продължение резервата Бриенца препарира Марко Амелия от 25 метра. Техничарят прати топката в горния десен ъгъл на "росонерите" с първия си гол за сезона и общо първи от година и половина в Серия "А". Интересното е, че за последно той се разписа през октомври 2012 година за Палермо отново срещу Милан. Аталанта пък записва първа победа над Дявола в Бергамо от 2008 година. Тогава също гостите поведоха с гол на Дженаро Гатузо и отстъпиха с 1:2, както днес.

Торино и Парма играят един срещу друг, като единственият шанс да се класира Милан в Европа е конкурентите му да завършат днес наравно, а след това в последния кръг за загубят или завършат отново наравно, а "червено-черните" да бият Сасуоло. Има ли победител на "Олимпико" межу Торо и "дуковете" официално още днес седемкратните шампиони на Европа ще останат извън турнирите за първи път от 15 години.

Милан и Зеедорф се сбогуваха с Европа след 1:2 срещу Аталанта Проваленият опит да се класира в Европа със сигурност ще коства мястото на Зеедорф. Преди срещата звездите на Милан загряваха с новия зелен екип в стил - Бразилия за сезон 2014/2015 година, който ще бъде трети за другата кампания. Двубоят в Бергамо ще се запомни и с бананите, които публиката хвърли по футболистите на миланския гранд Кевин Констант и Найджъл де Йонг.
Милан и Зеедорф се сбогуваха с Европа след 1:2 срещу Аталанта