Великият Санети се сбогува със “Сан Сиро” с разгром (видео+галерия)

Легендарният капитан на Интер Хавиер Санети се сбогува със своя любим стадион “Сан Сиро” след бой над Лацио. Аржентинският футболист се появи на терена в 52-ата минута под бурните аплодисменти на над 60 000 зрители по трибуните при успеха с 4:1 на “нерадзурите” от 37-ия кръг на Серия “А”. Победата, която на 100% гарантира участието на тима в Лига Европа през следващия сезон бе подпечатана от нападателите Родриго Паласио (7, 37) и Мауро Икарди (35), които обърнаха резултата след гола на Джузепе Биава (2)  още до почивката. Двамата аржентинци посветиха попаденията си на своя приятел и капитан – Санети, който се радваше от пейката.

През втората част стражът на Интер Самир Ханданович на три-четири пъти спаси резултата, докато в 79-ата минута Ернанес с красив гол уби интригата срещу бившия си тим.
Легендата Санети се сбогува със Сан Сиро при 4:1 на Интер-Лацио Всичките играчи на “нерадзурите” играха със специален екип с № 4 на левия ръкав в чест на Хавиер Санети, който пък се появи на терена със специална капитанскалента с имената на всичките играчи, играли дори и един мач за Интер от 1995 година, когато бе купен от Масимо Морати. От 1999 година е капитан на миланския гранд.

40-годишният десен халф-бек изигра своя 857-и мач за Интер, което е абсолютен рекорд за клуба, а пред него в Италия остана само Паоло Малдини.

Легендарната четворка на “нерадзурите” има 16 трофея с тима, което също е рекорд за клуба – пет титли на Италия, четири Купи на Италия, четири Суперкупи на Италия, световно клубно първенство, Купа УЕФА и най-важната Шампионска лига през 2010 година.Последната дошла след два гола на Диего Милито на финала срещу Байерн (Мюнхен), който днес също влезе резерва и изигра своя последен мач на “Сан Сиро” за клуба.В края на мача Тохир се появи на терена, за да поздрави своите играчи и най-вече легендата. "Ще говоря с Морати, тъй като можем да извадим от употреба №4 за клуба", коментира милиардера преди срещата.

Легендата Санети се сбогува със Сан Сиро при 4:1 на Интер-Лацио Най-добрият играч на Интер този сезон Паласио завърши сезона със 17 гола, тъй като заради жълт картон ще бъде наказан за гостуването на Киево в последния кръг. Икарди пък вече има девет, докато попадението на Ернанес бе първо пред тифозите на Милано от пристигането му от Лацио януари и общо втори за клуба.

Единственият, който няма да започни с хубаво този празник на "нерадзурите" бе Валтер Мадзари. Причината затова е, че бурно освиркан от тифозите преди срещата, след като Санети не започна от първата минута и не бе на терена в последното му дерби преди седмица.

Легендата Санети се сбогува със Сан Сиро при 4:1 на Интер-Лацио 90 минути преди края на сезона Интер е пето място с 60 точки, докато Лацио няма да играе в Европа след днешното поражение, като остана на 10-то място с 53 точки.

Лично Масимо Морати се появи на терена, за да вземе микрофона пред тифозите и да се сбогува със своя капитан. "От първия ден при нас. Той показа невероятно уважение към тази фланелка. Благодарение на него се чувстваме горди да бъдем интеристи", бяха част от думите на Морати.

Легендата Санети се сбогува със Сан Сиро при 4:1 на Интер-Лацио