СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Без Бербатов Монако надви Валенсиен

Без българската си звезда Димитър Бербатов отборът на Монако победи като гост с 2:1 изпадащия от Лига 1 тим на Валансиен в среща от 37-ия кръг. Треньорът Клаудио Раниери вече обяви, че за последните два мача от сезона ще пусне в игра футболисти, които рядко са влизали в игра.
Мачовете не съдържат никаква интрига за Монако, който вече си осигури второто място, а шампион преди края на сезона стана за втори път поред Пари Сен Жермен.

Вместо Бербатов на върха на атаката игра Антони Мартиал, а на резервната скамейка беше оставен Еванюел Ривиер. Самият Бербатов беше на стадиона и изгледа двубоя от трибуните.
Валер Жермен откри за монегаските в 40-ата минута, а Думбия изравни в 71-ата. Дирар обаче донесе успеха за Монако 3 минути преди края.