Петев отново фаворит за титлата в Кипър след уникален обрат

Бившият треньор на Лудогорец Ивайло Петев вече е съвсем близо до титлата в Кипър след невероятна драма и обрат на водения от него тим на АЕЛ Лимасол. Отборът на българския специалист осъществи обрат от 0:2 до 3:2 в своя полза при гостуването си на Омония (Никозия) и по този начин остана на първото място в класирането. Попаденията, донесли обрата на гостите пък паднаха в 87-ата и 93-ата минута и бяха дело на Монтейро от дузпа и Ембало късно в добавеното от съдията време. Повратен момент в мача пък бе отстраняването от игра на голмайстора на Омония Хадживасилис за втори жълт картон при радостта му след неготовото попадение за 2:0 в полза на домакините в 48-ата минута.

Шембри откри резултата за Омония в 33-ата минута, а Хадживасилис удвои в 48-ата, но секунди след това остави отбора си с човек по-малко на терена, след като видя червения цвят на картона. С човек повече на терена АЕЛ намали своя пасив чрез Еду Ориол, който бе точен в 59-ата минута.

Три минути преди края на мача Монтейро изравни от дузпа, а драмата стана пълна в 93-ата минута, когато Ембало донесе пълния обрат и трите точки за АЕЛ.

С победата АЕЛ събра 81 точки кръг преди края. Тимът на Ивайло Петев води с пет точки пред втория Аполон (Лимасол) и вече не може да бъде достигнат от този съперник. С шансове за титлата обаче е третият в класирането АПОЕЛ, който изостава на шест точки от върха, но има мач по-малко, а в последния кръг гостува именно на АЕЛ в мач, който може да се превърне в директен сблъсък за златото. Фаворит за трофея обаче остава воденият от Ивайло Петев тим.