Спартак удари Амкар след грешка на Сираков

В мач от 29-тия кръг на първенството на Русия отборът на Спартак (Москва) победи Амкар (Перм) с 1:0. Победният гол за московчани вкара Юра Мовсисян в 31-та минута след груба грешка на българския защитник на Амкар Захари Сираков, който игра всичките 90 минути. Георги Пеев, който бе с капитанската лента на отбора също започна като титуляр, но бе сменен в 64-та минута от нападателя Игор Пикушчак.

В 15-та минута на мача голяма част от привържениците на Спартак напуснаха демонстративно стадиона в знак на протест срещу слабите резултати през пролетния полусезон.

Преди да напуснат стадиона недоволните запалянковци скандираха "Нашето име е повече от парите". Амкар е на 9-то място във временното класиране на първенството с 37 точки и един мач повече.

Лидер е Зенит - 60 точки, следван от Локомотив - 59 точки, ЦСКА - 58 точки, Динамо - 49 точки, Спартак (Москва) - 47 точки и мач повече, и др.