Леверкузен обърна Вердер и влезе в ШЛ (видео)

Тимът на Байер (Леверкузен) си осигури участие в плейофите на Шампионската лига, след като стигна до успех с 2:1 над Вердер (Бремен) в последния кръг на Бундеслигата и по този начин удържа четвъртото място в класирането за сметка на Волфсбург. Възпитаниците на Саша Левандовски срещнаха доста трудности докато стигнат до успеха, а в средата на първата част дори изоставаха в резултата, след като Теодор Гебре Селасие изведе бременци напред в резултата. Въпреки това с попадения на Йомер Топрак още преди края на първото полувреме и на Сон Хюн-Мин в началото на втората част "аспирините" стигнаха до трите точки, донесли им участие в най-популярния клубен турнир в Европа.

Националът на Чехия Гебре Селасие се възполза от лошо подреждане в отбраната на Байер и след пас на Аарон Хънт прониза Бернд Лено за 0:1. Това доведе до активизиране в редиците на домакините и в 34-ата минута Йомер Топрак с глава възстанови равенството след центриране на Емре Джан.

След почивката Сон Хюн-Мин донесе победата за отбора на Байер също с глава след продължително разбъркване в наказателното поле на Вердер. Кореецът стигна първи до една отскочила от горната греда топка след удар на Ерен Дердийок и отбеляза за 2:1. До края на мача домакините удържаха своя аванс, макар да трябваше да треперят за победата си в последните минути.

Така с отличен финален спринт, изразил се в четири победи в последните пет кръга, Байер задържа четвъртата позиция с 61 точки. Вердер пък финишира на непривичното за клуба 12-о място с 39 точки в актива си.