Новият нападател на България води тима си към Серия "А" след голов рекорд (видео)

Отличното представяне на Андрей Гълъбинов в Серия "Б" през този сезон продължава. Нападателят на Авелино отново записа името си сред голмайсторите и бе в основната на домакинския успех с 2:0 над Специя пред 6000 зрители.

Родният национал, който дебютира преди два месеца за "трикольорите", откри в 23-ата минута, след като пое топката с бедро и бе точен с левия крак. Съотборникът му Шиавон в 31-ата минута оформи победата.

25-годишният таран можеше да вкара и повече от един гол, но стражът на гостите на няколко пъти парира ударите му. Снажният нападател има вече 13 попадения във втория ешелон на Апенините, което е негов личен рекорд в кариерата. Миналата година отбеляза 12 попадения с екипа на Губио в трето дивизия, а с попадението си за Купата на Италия има общо 14 гола този сезон.

Победата остави шансове на Авелино да се класира за плейофа, чийто победител се изкачва в Серия "А". Тимът от Южна Италия има вече 55 точки след 14-ата си победа от 38 кръга и заема осма позиция. Лидерът Палермо вече си гарантира връщането в елита преди седмица, а Емполи е много близо до същото след няколко години във втора дивизия.

Авелино е един от всичките 6-7 кандидати за третата квота. До края на сезона остават четири кръга.
Един от тях е Бари на Жоао Силва. Бившата деветка на Левски днес отбеляза първия гол при успеха с 3:0 над изпадналия Юве Стабия на "Сан Никола". Голът е негов шести в Италия.