Дарби Каунти надви Брайтън след обрат

Дарби Каунти победи с 2:1 като гост Брайтън в първи полуфинален плейоф за влизане във Висшата английска лига. Мачът започна много добре за домакините от Брайтън, които в 18-ата минута поведоха с 1:0 след хубава атака, в която имаше и пас с пета. Тя бе завършена с голов удар от таланта на Манчестър Юнайтед Джеси Лингард, който играе в Брайтън под наем.

Още преди почивката обаче "овните" обърнаха резултата в своя полза. Първо в 29-ата минута Крис Мартин изравни за Дарби от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Матю Ъпсън в наказателното поле на "чайките" срещу Крейг Форсайт. В последните секунди на първата част Крис Мартин отправи мощен шут към вратата на Томаш Кужчак, топката срещна напречната греда, удари се в гърба на бившия вратар на Манчестър Юнайтед и се оплете в мрежата на Брайтън.

През второто полувреме "чайките" направиха всичко възможно да стигнат поне до равенство, но блестящите изяви на вратаря на Дарби Лий Грант оставиха резултата непроменен. Брайтън бе най-близо до изравнително попадение, когато Грант изби топката в гредата след изстрел на Леонардо Улоа. В крайна сметка, тимът на Стив Макларън удържа победата и има сериозно предимство преди реванша.