Цонга отпадна в Мадрид, Гришо все по-близо до №13 в света

Френският тенисист Жо-Вилфред Цонга отпадна във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид, след като отстъпи с 4:6, 3:6 от колумбиеца Сантяго Хиралдо. 46-ият в света направи три пробива в срещата - един в първия и два - във втория сет и това се оказа предостатъчно, за да стигне до крайния успех и да продължи напред. В третия кръг той ще се изправи срещу шампиона от "Уимбълдън" Анди Мъри, който се справи, макар и трудно, с испанеца Николас Алмагро. Шотландецът се наложи с 6:1, 1:6, 6:4 в първия си мач след близо едномесечно отсъствие от кортовете. Шотландецът стартира отлично и поведе с 5:0, но след това Алмагро взе седем от следващите девет гейма и изравни резултата. В решаващия трети сет Мъри спаси три възможности за пробив на съперника, а в десетия гейм спечели подаването на испанеца, за да триумфира.

Загубата на Цонга приближава първата ни ракета Григор Димитров все по-близо до 13-ото място в световната ранглиста, тъй като разликата между двамата в момента е едва 170 точки. Французинът имаше да защитава 180 точки от достигането до 1/4-финалната фаза в миналогодишното издание на надпреварата и с отпадането си вчера загуби 135. От своя страна, Гришо вече защити спечеленото от 2013 година и при евентуална победа над Томаш Бердих днес, ще добави нови точки към актива си, с които ще задмине Цонга.