Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Бербатов пак бележи, ПСЖ официално е шампион (видео)

Българският голмайстор на Монако Димитър Бербатов продължи головата си серия по френските терени при равенството 1:1 с Гинган в среща от 36-ия кръг на Лига 1. Родният стрелец реализира шестия си гол в първенството след точен удар с глава в 77-ата минута. В 83-ата Бербо беше сменен, а две минути по-късно Фатих Атък изравни и монегаските, вече по традиция, загубиха точки след излизане на Димитър. След ремито Пари Сен Жермен вече и на теория е новият стар шампион на Франция, след като има преднина от седем точки два кръга преди края.

През първата част положенията не бяха много. Домакините привидно владееха ситуацията, но им липсваха положения. В 16-ата минута Хамес Родригес посегна да удари съперник без топка, но това остана скрито за съдията. Към края на полувремето Гинган създаде две добри положения, като с добра намеса се отличи вратарят на монегаските. В 43-ата минута Бербо получи първи добър шанс, но ударът му с глава от пет метра мина над гредата.

През второто полувреме момчетата на Клаудио Раниеро натиснаха сериозно. В 48-ата съдията подмина положение за дузпа в наказателното поле на Гинган. Андре Раги беше спрян непозволено. В 57-ата Жереми Тулалан можеше да повтори гола на Трифон Иванов срещу Уелс, но сантиметри не му достигнаха. След корнер френският халф, позициониран на дъгата, засече топката от въздуха и бомбата профуча покрай напречната греда.

В 69-ата Раги не можа да засече остро центриране отляво. Минута по-късно домакините основателно претендираха за дузпа след игра с ръка. Съдията отново замълча въпреки че ръката спря удара на Мустафа Ятабаре. В 72-ата минута шут на Бербатов беше отклонен от крак на защитник и попадна в ръцете на вратаря.

В 77-ата Бербо беше оставен непокрит на шестия метър от голлинията и след отлично центриране отдясно българинът опъна мрежата след прецизно насочване с глава. Шест минути по-късно Димитър беше заменен и заслужено получи овации от стадион "Луи II". В 85-ата минута гостите успяха да изравнят в една от редките си атаки за второто полувреме. Фатих Атък се разписа с хубав удар от ждроб в близкия ъгъл на вратаря - 1:1. В 88-ата резервата от състава на гостите Мустафа Диало получи червен картон след безумен удар глава в глава срещу скочилия за топката Тулалан.

Така Гинган се утвърди като кошмарен съперник на Монако, след като преди няколко седмици отстрани "бяло-червените" от 1/2-финала за Купата на Франция. В Париж пък е време за празненства след четвъртата титла на ПСЖ, които тази вечер приемат Рен.