Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:1

Каква драма! ЦСКА оцеля от 0:2 и 21:24 в 4-ия гейм и победи Левски с 3:2 във финал №2 (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките на ЦСКА-Демакс оцеляха във финал №2 срещу вечните си съпернички от Левски, след като губеха с 0:2 и 21:24 в 4-ия гейм. "Червените" спасиха 3 поредни мачбола и успяха да доведат мача до пълен обрат и да го спечелят с  3:2 (22:25, 23:25, 25:23, 29:27, 15:13) пред около 500 зрители в столичната зала "Христо Ботев".
ЦСКА-Демакс - Левски 3:2
Така възпитаничките на Юлия Иванова изравниха резултата във финалната серия и титлата на България ще се реши във финал №3, който ще се играе в сряда, 8 май, от 17,30 часа отново в зала "Христо Ботев". Играе се до 2 победи от 3 мача.
Страхотният обрат, който ЦСКА-Демакс направи, бе много ценен, защото за пръв път през сезона "червените" успяха да победят "сините" след 6 поредни загуби.
Волейболистките на ЦСКА започнаха по-уверено мача и направиха аванс от 2-3 точки, но Левски успя да върне изоставането и да поведе с 16:13 при второто техническо прекъсване на първата част. "Сините" достигнаха до 24:20, но след това момичетата ан Юлия Иванова направиха отчаян опит за изравняване, което принуди Радослав Бакърджиев да вземе прекъсване, което даде ефект и Левски спечели първата част с 25:22.
Финал №2: ЦСКА-Демакс - Левски 3:2
Вторият гейм започна доста равностойно, а главният съдия Петър Харизанов показа жълт картон на отбора на ЦСКА за протести, а след това и червен на треньорката Юлия Иванова, което донесе третата точка в актива на Левски. Всичко това изнерви състезателките на ЦСКА-Демакс, от което се възползва Левски и резултатът при втората техническа пауза бе 16:12. "Червените" все пак успяха да изравнят и след това да поведат с 22:21, с което направиха края на този гейм драматичен. "Сините" обаче показаха характер и бързо го приключиха с 25:23.
И когато Червените изглеждаха обречени, заиграха доста по-добре и успяха да намалят изоставането си до 1:2 гейма след 25:23.
В следващия 4-и гейм Левски достигна до 3 поредни мачбола при 24:21, но момичетата на Радослав Бакърджиев така и не успяха да ги материализират. Шампионките на България от последните 4 години изравниха при 24:24, след което започна истинска игра на нерви, която бе разрешена от бомбена атака на Гергана Димитрова за 29:27 и 2-2.
Окрилени от драматичния успех в 4-ия гейм волейболистките на ЦСКА поведоха от самото начало на тайбрека и сравнително спокойно стигнаха до успех с 15:13 и 3:2 гейма в мача.
По време на мача на терена бяха хвърлени монети и дори маратонка, което принуди организаторите да заплашат зрителите по трибуните, че при следващо провинение срещата ще се доиграе при закрити врати.
Най-резултатна за победителките стана Гергана Димитрова с 32 точки (3 ас, 2 блока, 41% ефективност в атака, 21% перфектно и 46% позитивно посрещане). Ралина Дошкова добави още 13 точки (1 ас, 3 блока, 38% ефективност в атака).
За Левски Мирослава Паскова направи 19 точки (2 блока, 37% ефективност в атака).

ЦСКА-ДЕМАКС - ЛЕВСКИ 3:2 (22:25, 23:25, 25:23, 29:27, 15:13)

ЦСКА-ДЕМАКС: Гергана Димитрова 32, Ралина Дошкова 13, Силвиь Кьодева 12, Даниела Кънчева 4, Симона Димитрова 8, Николова 12 - Патрисия Йончева-либеро (Кристина Петличка, Радка Димитрова 2, Евелина Тулина)
Старши-треньор: Юлия Иванова
Треньор: Антонина Зетова
ЛЕВСКИ: Якимова 14, Бежандолска 9, Димитрова 14, Паскова 19, Гергана Петрова 12, Петя Баракова 9 - Анелия Тодорова-либеро (Диана Николова, Георгиева)
Старши-треньор: Радослав Бакърджиев
Треньор: Илияна Петкова

Статистика: Росен Русинов, скаутмен на Левски