"Моряците" ликуват в Пловдив - Гонзо записа името си в историята (видео)

Отборът на Черно море победи с 2:0 като гост Локомотив (Пловдив) в среща от 37-ия кръг на "А" група. Димо Атанасов се разписа в 11-ата минута, а Кирил Акалски си отбеляза автогол в 90-ата. По този начин треньорът на "моряците" Георги Иванов записа името си в историята на клуба, тъй като това бе първа победа за варненци на този стадион. Както е известно, от лятото Гонзо се връща на работа в Левски.

Гостите започнаха двубоя концентрирано и успяха да поведат още при първото си положение. Сашо Александров центрира след пробив по дясното крило и Атанасов с глава отбеляза.

"Моряците" продължиха да са по-активни, но Иван Коконов и Бакари пропуснаха отлични възможности да удвоят преднината. В 35-ата минута шут на Георги Божилов пък премина на сантиметри над напречната греда.

В минутите до края на първата част "смърфовете", които заради наказание отново бяха лишени от подкрепата на феноветe си, се отчетоха с пропуск на Спас Делев и падане в наказателното поле от страна на Мартин Камбуров, което обаче не бе уважено от съдията Таско Тасков.

Едва в 50-ата минута "черно-белите" застрашиха сериозно вратата на Георги Китанов, но младият вратар спаси опасен изстрел на Йордан Тодоров. Чак 27 минути по-късно Камбуров получи шанс да се разпише, след като бе повален фронтално срещу вратата. Изстрелът му от фаул обаче срещна стената.

Варненци изиграха търпеливо второто полувреме и дочакаха своя шанс в добавеното време. Тогава Бакари излезе в стрелкова позиция, шутът му рикошира в страничната греда, след което срещна тялото на Акалски и топката се оплете в мрежата за крайното 0:2.