Груби грешки завързаха дербито и интригата на върха в Русия (видео)

Дербито на върха в руската Премиер лига между грандовете Локомотив (Москва) и лидера Зенит не само не реши изхода на борбата за златните медали, но и завърза още повече интригата на върха два кръга преди края. Двата тима, които диктуват модата в Русия през този сезон, не определиха победител и завършиха наравно 1:1, с което статуквото в класирането се запази. В борбата обаче се включва и ЦСКА (Москва), който вече е само на две точки от първата позиция.

И двете попадения на стадион "Локомотив" паднаха след грешки в отбраната на съперниците. Хосе Саломон Рондон откри резултата в полза на питерци преди почивката десет минути преди края на първото полувреме, възползвайки се от грешка на Ян Дюрица, който не успя да изчисти добре топката и я прати в краката на венецуелеца, за да отбележи той петия си гол в седем мача с екипа на Зенит. Така най-стабилната отбрана в Премиер лигата допусна изненадващо леко попадение във вратата на Иля Абаев, който също има известна вина за него, тъй като не успя да види топката при удара на Рондон и съответно да реагира достатъчно бързо.

Далеч по-сериозна обаче е вината на младия колега на Абаев на вратата на Зенит Юрий Лодигин за попадението в неговата мрежа, донесло равенството в мача. Петнайсетина минути преди края на срещата младият страж на питерци изпусна по нелеп начин пред себе си центриране на Самедов и за Сергей Ткачов не бе никакъв проблем да прати топката в мрежата за крайното 1:1. До края на мача и двата тима имаха възможности да стигнат до победата, но не успяха да се възползват от тях и в крайна сметка поделиха точките.

Ремито означава, че Зенит запазва първото си място с 60 точки след 28 кръга, като непроменен остава и авансът на питерци пред Локо Москва, който е в рамките на една точка. Големият печеливш от днешния резултат е третият в подреждането ЦСКА (Москва), който със своите 58 точки и отлична победна серия от осем поредни успеха, стартирала именно с 1:0 над Зенит, вече също мечтае за златото.