Драми в последните секунди решиха местата в плейофите и изпадащите в Чемпиъншип

Брайтън Хоув Албиън взе последното място в плейофите за попълване на Висшата лига след драматична победа с 2:1 над Нотингам Форест в последния 46-и кръг на Лига чемпиъншип. Победното попадение вкара Лео Улоа в 91-ата минута. Тимът на Оскар Гарсия изоставаше с 0:1 в 22-ата минута, когато Мат Дaрбишър откри резултата за домакините. След почивката обаче Стивън Уърд изравни в 53-ата минута, а в последните секунди дойде и успеха на "чайките".

В същото време другият претендент за 6-ата позиция Рединг завърши 2:2 на собствен терен с вече осигурилия си промоция отбор на Бърнли и остава и догодина във второто ниво на английския футбол.

Брайтън, който никога не е играл във Висшата лига, ще срещне Дарби Каунти, 3-и в редовния сезон, в елиминациите. Другата полуфинална двойка противопоставя Куинс Парк и Уигън, а финалната среща за третата квота е на 24-и май на стадион Уембли.

Шампионът на Чемпиъншип Лестър Сити завърши сезона със 102 точки след успех с 1:0 над изпадналия Донкастър Роувърс. Бирмингам Сити завърши по същото време 2:2 с Болтън и се спаси по голова разлика. Двата отбора имат по 44 точки, на Бирмингам обаче голомата разлика е с 15 гола по-добра от тази на Донкастър. И тук изравнителното попадение за Бирмингам падна в последните секунди на добавеното от съдията време.

Барнзли и Йоулвил Таун също слизат от следващия сезон в Лига 1. От Лига 1 в Чемпиъншип влизат Уулвърхямптън и Брентфорд, както и още един отбор ще бъде определен чрез плейофи.